Często zadawane pytania
Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalistycznej elastycznej folii basenowej, tzw. linera. Wypełnia on basen i tworzy nieprzepuszczalną warstwę, która oddziela drewnianą konstrukcję basenu od wody.
Woda w basenie powinna być utrzymywana na stałym poziomie. Ten poziom wynosi w przybliżeniu połowę wysokości ramy skimmera. Nie zaleca się przekraczania tego poziomu, ponieważ zestaw filtrów nie będzie w stanie wykonywać swoich funkcji. W przypadku napełniania basenu większą ilością wody, należy ją opróżnić lub usunąć w inny sposób. Jeśli zastosujesz się do tych zaleceń, nie ma możliwości przepełnienia basenu.
Baseny znajdujące się w naszej ofercie sprzedawane są z całym niezbędnym osprzętem do użytkowania basenu. W skład takiego zestawu wchodzi: liner, geowłóknina, plastikowe profile mocujące, skimmer, zestaw filtracyjny z pompą, piasek filtracyjny, schody zewnętrzne i drabinka wewnętrzna.
Podłoże musi być twarde, płaskie i wypoziomowane (przygotowane zgodnie z instrukcją), a powierzchnia wykopu o tyle większa by zastosować prosty system drenujący (rurki drenarskie, żwirek, folię budowlaną oraz geowłókninę).
W instrukcji montażu znajdziecie Państwo szczegółową informację dotyczącą wkopanych struktur drewnianych. Należy pamiętać, że prawidłowo wykonany montaż wymaga, aby podłoże było płaskie i doskonale wypoziomowane, ściany pozbawione żywych roślin lub ich szczątków (korzenie, gałęzie) a zagłębiona konstrukcja należycie zabezpieczona przed szkodliwym wpływem wód opadowych i gruntowych. Idealną izolację drewnianej struktury basenu od gruntu stanowi następujące zabezpieczenie : bezpośrednio do struktury przylega pęcherzykowa folia fundamentowa (musi ona odprowadzać wodę za strukturę oraz ewentualny fundament), za folią układamy rurę drenarską, następna warstwa to żwir (materiał pochłaniający i odprowadzający wodę i wilgoć), a ostatnią warstwą oddzielającą jest geowłóknina. Właściwe zabezpieczenie drewna daje gwarancję trwałości produktu.
Montaż można wykonać samodzielnie w oparciu o dostarczaną do każdego modelu czytelną
i szczegółową instrukcję montażu.
Uwaga : w naszej ofercie występują również modele wymagające wylewki betonowej, którą należy wykonać przed montażem basenu (szczegółowe rysunki można znaleźć w instrukcji lub zamówić bezpłatnie w ABATEC przed dostawą).
Firma ABATEC nie świadczy usług montażu.
Mniejsze modele można zmontować w 1 dzień. W instrukcji każdego basenu podawany jest przewidywany czas potrzebny do jego złożenia. Montaż winny wykonywać 2 dorosłe osoby w słoneczny, bezwietrzny dzień. Nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza aby zmontować basen. Szczegółowa instrukcja precyzuje jak postępować krok po kroku.
Po rozpakowaniu pakietu należy dokonać montażu w przeciągu 72 godzin. Podczas przechowywania i montażu drewniane elementy basenu muszą być składowane w suchym i przewiewnym miejscu bez narażania ich na bezpośrednie działanie słońca i wody (np. pod wiatą).
Basen drewniany to produkt wieloletni, przystosowany do tego aby stać bezpiecznie nawet poza sezonem kąpielowym. Demontaż jest możliwy lecz jest to czynność wysoce ryzykowna i nie zalecana. Takie działanie może spowodować uszkodzenie wkrętów użytych do montażu, elementów konstrukcyjnych struktury czy podzespołów. Konsekwencją rozłożenia struktury i jej niewłaściwego przechowywania może być brak możliwość ponownego złożenia basenu. Jeśli wystąpi taka konieczność (np. wymóg zmiany miejsca) należy to zrobić bardzo ostrożnie i przeprowadzić montaż natychmiast po demontażu.
Każdy nabyty produkt może zostać osobiście odebrany z magazynu firmy. Z miłą chęcią również pomożemy w organizacji transportu i bezpiecznego dostarczenia produktu w wyznaczone miejsce za pomocą zewnętrznych firm transportowych. Koszt dostawy ustalany jest indywidualnie w zależności od modelu i miejsca dostawy– zachęcamy do kontaktu. Należy jednak podkreślić, że gabaryty palet z basenami nie są standardowe – często jest potrzeba użycia większych aut czy wózków widłowych. Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami w celu omówienia szczegółów.
O wodę w basenie należy dbać stosując przede wszystkim odpowiednią chemię basenową. Nie wymaga to żadnej specjalistycznej wiedzy, gdyż wystarczy stosować się do zaleceń producenta. Ponadto, na rynku znajdziecie Państwo szereg dodatkowych produktów ułatwiających bieżącą pielęgnację wnętrza basenu (jak specjalistyczne gąbki, szczotki, odkurzacze) oraz kontrolę stanu czystości wody (np. paski testowe lub elektroniczne testery). Warto również pamiętać o regularnym opróżnianiu koszyczka skimmera i okresowym płukaniu filtra. Ponadto rekomendujemy także przykrycia basenowe w wersji letniej i zimowej, które chronią basen przed zanieczyszczeniem.
Przy właściwym stosowaniu chemii basenowej i dbaniu o czystość nie ma potrzeby zmiany wody w basenie. Musimy jedynie pamiętać o uzupełnianiu wody do zaznaczonego w instrukcji poziomu tak aby zestaw filtracyjny pracował właściwie.
Przede wszystkim zalecamy, aby miejsce usytuowania basenu było oddalone od drzew. Ponadto, przykrycia letnie oraz zimowe dopasowane
do modelu basenu pozwolą zabezpieczyć basen przed owadami oraz liśćmi. Jest to rozwiązanie, z którego możemy korzystać kiedy nie użytkujemy basenu. Do usuwania liści i owadów, które jednak do wody wpadły, polecamy odkurzacze lub niedrogie siatki na teleskopowych kijach.
Nie potrzeba opróżniać basenu z wody na zimę. Co więcej niewskazane jest aby struktura stała pusta przez jakiś czas gdyż może podlegać procesom deformacji. Przed sezonem należy obniżyć poziom wody i przygotować basen do zimy wg wskazówek (proszę spójrz na wyjaśnienia w punkcie: jak zabezpieczyć basen na zimę).
W naszej ocenie metoda chlorowa jest skuteczniejsza, jednak nie każdemu zapach chloru odpowiada, co więcej osoby uczulone na związki chlorowe nie mają szansy na korzystanie z uroków basenu z chlorowana wodą. Alternatywą jest właśnie metoda tlenowa, której aktywne składniki niszczą zawarte w wodzie drobnoustroje, glony itp. Niewątpliwe zalety metody tlenowej to: możliwość korzystania z basenu w zdecydowanie krótszym czasie niż po zastosowaniu preparatów chlorowych; brak konieczności wdychania zapachu chloru; szybkość i kompleksowość działania.
W każdej instrukcji montażu basenu na pierwszej stronie podana jest przybliżona wartość pojemności wody danego model basenu. Poziom wody w basenie winien sięgać około połowy ramki skimmera aby system filtracyjny pracował prawidłowo.
Nie ma możliwości zastosowania do basenu słonej wody, ponieważ ani liner ani instalacja filtracyjna nie jest przystosowana do jej zastosowania. Słona woda może uszkodzić elementy pompy filtrującej.
Chlor o stężeniu stosowanym w basenie nie stanowi silnego zagrożenia dla struktury drewna. Coroczna konserwacja środkami do ochrony drewna w sposób wystarczający zabezpiecza drewno przed działaniem chemii basenowej. Polecamy Lazurę olejną dostępną w naszej ofercie, która została przygotowane specjalnie do ochrony struktury basenów drewnianych i tworzy na drewnie ochronną powłokę.
Można wykorzystać oczywiście konwencjonalne źródła ciepła, ale to może się wiązać z podwyższonymi kosztami eksploatacji np. kotła grzewczego i ewentualną modyfikacją instalacji grzewczej. Baseny sezonowe użytkowane są w korzystnych warunkach – w porze ciepłej, wobec czego naturalnym rozwiązaniem stają się systemy oparte o Odnawialne Źródła Energii. Do dyspozycji mamy przede wszystkim kolektory słoneczne i pompy ciepła. Należy wziąć pod uwagę, że największe potrzeby ciepła będą występowały podczas tzw. pierwszego nagrzewu wody basenowej, gdy nieckę wypełnia świeża woda – na początku sezonu lub po ewentualnej wymianie wody.
Powierzchnia wymagana do instalacji basenu zależy od wybranego modelu. Nasza strona internetowa i katalog zawiera rysunki z wymiarami konstrukcji – do tych wymiarów należy dodać co najmniej 20 cm. Dokładne rysunki techniczne są dostępne na życzenie. Należy pamiętać, że musi być przewidziane miejsce na dostęp (schodki) do basenu i dla systemu filtracji. Dodatkowe wyposażenie, takie jak pompa ciepła, automatyczne stacje dozujące lub skrzynka systemu filtracji (dostępna w naszej ofercie) również wymagają odpowiedniej przestrzeni.
Drewniane baseny można zamontować na zewnątrz (np. w ogrodzie, przed domem), ale także w pomieszczeniach zamkniętych – np. w piwnicy. Ważne jest, aby wybrać pomieszczenie odpowiednie do instalacji basenu (wentylacja, oświetlenie, nośność/wytrzymałość podłoża/stropu). Niewątpliwą zaletą naszych basenów jest to, że można je zainstalować na powierzchni, a także częściowo lub całkowicie wpuszczone w grunt. Wybór należy do ciebie.
Oczywiście basen można zainstalować pod dachem, jeśli spełnione są następujące warunki:
– podłoże basenu jest przygotowane zgodnie z załączonymi instrukcjami,
– wymiary dachu są odpowiednie dla basenu,
– projekt dachu jest stabilny i bezpieczny dla użytkowników basenu.
Należy pamiętać, że woda nagrzewa się wolniej w zacienionym basenie.
Oczywiście basen można całkowicie zagłębić w ziemi. W takim przypadku musisz dodatkowo zabezpieczyć drewnianą strukturę basenu. Przed montażem konstrukcji osadzonej zalecamy pokrycie wszystkich elementów olejem do konserwacji drewna w celu zwiększenia poziomu ochrony (w naszej ofercie dostępny jest właściwy olej). Wykop powinien być nieco większy niż wymiary basenu, aby prawidłowo przygotować stabilne, płaskie i twarde podłoże, zastosować rury odwadniające i warstwę magazynującą wodę (żwir lub piasek) oraz folię izolacyjną, która dodatkowo chroni konstrukcję przed wodą gruntową. Osadzenie izolacji i konstrukcji powinno być wykonane zgodnie z dołączoną dokumentacją basenu. Elementy pompy i filtra mogą być umieszczone maksymalnie 1,3 m powyżej poziomu dna basenu, nie dalej niż 2 metry od ściany z elementami filtrującymi (skimmer).
W naszej ofercie znajduje się skrzynia przystosowana do zagłębienia w ziemi – jest to model PROFESSIONAL LUX. Wykonany jest z takich elementów jak konstrukcja basenu (grubość 45 mm) i zabezpieczony impregnacją ciśnieniową klasy 4. Podobnie jak w przypadku basenu zagłębionego, skrzynię należy przed wkopaniem zakonserwować olejem do drewna, a wykop powinien być identyczny jak w przypadku wkopanego basenu (folia budowlana, warstwa żwiru jako drenaż, itp.)
Tak, baseny ABATEC mogą być zainstalowane wewnątrz domu. Przy wyborze miejsca instalacji należy jednak pamiętać, że basen wypełniony wodą może ważyć kilka ton, dlatego podłoga musi mieć odpowiednią nośność, a istniejące instalacje elektryczne powinny być certyfikowane do kontaktu z wodą (IP44, tak jak np. w łazienkach) a wentylacja powinna mieć zwiększoną wydajność, ponieważ duża powierzchnia ciepłej wody paruje. Powinieneś również wziąć pod uwagę możliwą potrzebę spuszczania wody. W przypadku domów i zamkniętych pomieszczeń zalecamy modele z serii PREMIUM z 3-stopniową ochroną drewna przed wilgocią i atrakcyjniejszym wyglądzie.
Betonową podstawę należy zbudować przed instalacją. Instrukcje dołączone do zakupionego basenu są dokładnymi wskazówkami dla Twojego modelu. Rozpoczęcie budowa drewnianej struktury basenu jest możliwe po całkowitym stężeniu betonu użytego do budowy betonowej podstawy (około 2 dni – lub według producenta betonu).
Struktura basenu wykonana jest z drewna sosnowego pochodzącego z krajów skandynawskich i bałtyckich. Większe modele basenów wymagają wzmocnienia konstrukcji przy pomocy stalowych wsporników, które po montażu są niewidoczne (są zamaskowane przez drewniane elementy).
Basen wykonany jest z sosny zwyczajnej (Pinus Sylvestris), która jest doskonałym surowcem do takich konstrukcji. Drewno pochodzi z dobrze zarządzanych i certyfikowanych lasów w krajach skandynawskich i bałtyckich. Drewno z północy ma mniejsze roczne przyrosty, dlatego ma też wyższą gęstość, co przekłada się bezpośrednio na jego wytrzymałość, a co za tym idzie na trwałość naszych produktów. Jest ono bardziej odporne biologicznie i mechanicznie i ma ładniejsze słoje. Ponadto dostawy z takich krajów jak Szwecja są bezpieczne pod względem powtarzalnej jakości normatywnej, co pozwala nam utrzymywać stały wysoki poziom naszych produktów. Jest to optymalny wybór jakości w stosunku do ceny.
Tańsze jest umieszczanie basenu na ziemi, jednak różnica jest naprawdę niewielka (dodatkowe prace związane z wykopami, folią budowlaną i geowłókniną, kawałkiem rury odwadniającej i zastosowaniem piasku lub żwiru). Jedną z zalet naszych basenów jest możliwość dostosowania ich do preferencji klienta. Z technicznego punktu widzenia nie ma to wielkiego znaczenia.
Nie ma nic piękniejszego niż wypielęgnowane drewniane elementy małej architektury w ogrodzie dlatego warto czyścić i konserwować wszystkie wykonane z drewna produkty ogrodowe – basen też. Dbanie o stan struktury rozpoczyna się już przed montażem – właściwie przechowujemy elementy basenu (koniecznie w miejscu z przepływem powietrza, chronione przed bezpośrednim działanie warunków atmosferycznych). Po rozpakowaniu elementów z pakietu zaleca się natychmiastowy montaż. W momencie zakupu struktura basenu zaimpregnowana jest metodą próżniowo-ciśnieniową w naturalnym środowisku bezchromowym. Jest to najskuteczniejsza metoda impregnacji drewna przed działaniem czynników biologicznych w postaci, grzybów pleśniowych, glonów, insektów. Taka impregnacja nie zabezpiecza jednak przed działaniem promieni UV i zmian pogodowych. W celu zabezpieczenia drewna przed działaniem czynników atmosferycznych, zaleca się wykończenie drewnianej powierzchni basenu preparatami do ochrony konstrukcji drewnianych. Najlepszym dostępnym na rynku środkiem pielęgnującym struktury basenowe jest LAZURA OLEJNA renomowanej firmy Osmo opracowana specjalnie na potrzeby basenów drewnianych. Zainstalowany basen winien być przynajmniej raz w roku poddany renowacji.
Drewno należy konserwować raz w roku – jest to warunek utrzymania gwarancji przez 5 lat. W przypadku basenów poddanych wyjątkowo niekorzystnym warunkom (złe umiejscowienie, duże i szybkie zmiany temperatur i wilgotności itp.) renowacja może być potrzebna częściej. Polecamy Lazurę Olejną firmy OSMO specjalnie opracowaną dla impregnowanych ciśnieniowo basenów drewnianych (ale także innych zastosowań) dostępną w naszej ofercie. Bezpieczna, wydajna, oparta na naturalnych olejach receptura doskonale odświeża strukturę basenu i chroni przed zagrożeniami biologicznymi, zmiennymi warunkami atmosferycznymi i fotostarzeniem. Można również użyć innych produktów dostępnych na rynku – dedykowanych do zastosowań zewnętrznych do drewna.
Sama struktura basenu nie wymaga specjalnego przygotowania.
Pierwszy etap to spuszczenie wody z basenu poniżej poziomu skimmera oraz spuszczenie całej wody z instalacji filtrującej przez otwarcie zaworu spustowego. Przez okres zimowy pompę filtra należy przechowywać w ciepłym pomieszczeniu.
UWAGA : W PRZYPADKU ISTNIENIA RYZYKA ZAMARZNIĘCIA WODY W BASENIE NALEŻY RÓWNIEŻ ZABEZPIECZYĆ DYSZĘ NAPŁYWOWĄ!
Standardowo, w celu jak najlepszej filtracji wody, dysze napływowe montuje się na trzeciej/czwartej warstwie struktury. Zatem w krajach, gdzie ryzyko zamarznięcia i tym samym uszkodzenia elementów plastikowych jest duże proponowane są dwa rozwiązania :
– przy montażu struktury umieścić deskę z otworem na dyszę napływową na którejś z wyższych warstw i zabezpieczając basen na zimę opróżniać zawsze wodę poniżej poziomu dyszy, lub
– stosować specjalne zaślepki do dysz napływowych, odcinające dopływ wody do ich wnętrza. Należy pamiętać również o dokładnym osuszeniu dyszy od strony zewnętrznej.
W celu ochrony ścian basenu przed uszkodzeniem przez rozszerzający się lód polecamy wrzucenie do basenu kilku przedmiotów, które zaabsorbują siłę zwiększającego objętość lodu np. puste butelki plastikowe. Rekomendujemy również dodanie do wody pozostałej w basenie profesjonalnej chemii basenowej na zimę. Proporcje wg. instrukcji producenta.
Po zakończeniu sezonu użytkowego należy wyciągnąć z wody drabinkę wewnętrzną, gdyż pozostawienie jej na zimę może spowodować jej uszkodzenie, ale także utrudni nam zamocowanie ewentualnego pokrycia zimowego.
Rekomendujemy również używanie przykryć basenowych, które zapobiegną zanieczyszczeniu basenu.
Nasze baseny są produkowane z certyfikowanego drewna sosnowego z północy, o najwyższej jakości. Drewno na baseny jest suszone i poddane procesom impregnacji ciśnieniowej, które stabilizują strukturę i chronią przed zagrożeniami biologicznymi (grzyby, pleśnie, owady). Jednak należy pamiętać, że drewno jest naturalnym surowcem, na który działanie czynników atmosferycznych w każdej strefie klimatycznej ma jakiś wpływ. W celu zminimalizowania procesu starzenia się drewna wymagana jest coroczna konserwacja struktury zabezpieczająca i odnawiająca drewno oraz pozwalająca na zachowanie jego odporności i uroku przez długie lata. Najlepszym dostępnym na rynku środkiem pielęgnującym drewno struktur basenowych jest LAZURA OLEJNA renomowanej firmy Osmo, która została specjalnie przygotowana do zabezpieczania basenów drewnianych.
Postawą w pielęgnacji jest chemia – do wyboru produkty chlorowe lub tlenowe oraz urządzenia do właściwego dozowania środków. Do weryfikacji stanu wody używamy paski testowe lub bardziej zaawansowane testery elektroniczne. Ponadto, warto się zaopatrzyć również w akcesoria czyszczące typu : gąbka, szczotka, odkurzacz, kij teleskopowy z siatką. Szczególnie polecamy kufry chroniące zestawy filtracyjne, narożniki ochronne do desek tarasowych, oświetlenie oraz przykrycia dostosowane do pory roku.
To tak jak z samochodami wyposażenie może być podstawowe i w tańszej wersji albo bogate i luksusowe – zależy to od kupującego.
Tak w basenie może być montowane dodatkowe wyposażenie jak lampki, przeciwprądy itp. Dokonując zakupu należy się upewnić, że dany element jest przeznaczony lub dostosowany do basenów drewnianych.
Drewno jest jednym z najstarszych ale też wyjątkowo trwałych materiałów budowlanych a drewniane domy w krajach skandynawskich są użytkowane przez kolejne pokolenia. Przy corocznej konserwacji i zastosowaniu się do zasad właściwego montażu i użytkowania możemy się cieszyć basenem przez wiele lat. Standardowa gwarancja struktury udzielana jest na okres 5 lat ale na naszym placu testowym baseny stoją po kilkanaście lat i mają się świetnie.
Gwarancja na strukturę drewnianą jest udzielana na 5 lat, a na zestaw filtracyjny oraz liner – 1 rok.
Jedna z zalet basenów drewnianych jest ich trwałość. Dzięki temu nie wykonuje się demontażu na czas zimy. Zaleca się stosowanie corocznej konserwacji wybranym preparatem do ochrony drewna. Rekomendujemy Lazurę Olejową. Więcej o przygotowaniach do zimy w odpowiedzi na pytanie: ”Jak przygotować basen do zimy?”
Firma bazuje na dopracowanych modelach, które są sprawdzone teoretycznie i praktycznie oraz wykonywane przemysłowo w ściśle kontrolowanym procesie. Pozwala to na profesjonalną produkcję najwyższej jakości przy rozsądnej cenie. W ofercie są różne kształty i rozmiary zatem każdy znajdzie coś dla siebie.
Nie wykonujemy basenów na wymiar czy też według indywidualnego projektu (wyjątkiem są zamówienia hurtowe).
Realizacja zamówienia trwa około 2-4 tygodnie, do tego należy doliczyć czas transportu.
Narożniki na deski tarasowe pełnią funkcję ochronną, stabilizującą i estetyczną. Dzięki pokryciu połączeń deski tarasowej zmniejszają one ryzyko zranienia się użytkowników basenu. Narożniki stabilizują dwa niezależnie pracujące elementy tarasu mocując je na tym samym poziomie i usztywniają koronę basenu a dodatkowo oczywiście pięknie się prezentują. Narożniki ze stali nierdzewnej dodają też prestiżowego, luksusowego wykończenia – jak alu felgi ?
Przy normalnym użytkowaniu nie ma możliwości uszkodzenia folii basenowej. Jeżeli jednak użytkownik basenu wejdzie do wody z ostrymi przedmiotami to może uszkodzić liner. W przypadku drobnego przerwania ciągłości foli basenowej można ją naprawić za pomocą zestawu naprawczego lub przy pomocy innego specjalistycznego produktu przeznaczonego do tego typu zadań. W przypadku powierzchniowo dużych uszkodzeń linera (praktycznie niespotykane) pozostaje nam tylko jego wymiana.
Obsługa zestawu filtracyjnego polega na zapewnieniu właściwych parametrów pracy całego zestawu, które utrzymamy dzięki okresowej konserwacji. Konserwacja zestawu filtracyjnego polega na czyszczeniu skimmera, pompy czy zbiornika ze złożem filtracyjnym. Jest to działanie, które pozwala zachować nominalne parametry pracy całego zestawu, a dodatkowo pozytywnie wpływa na żywotność produktu. Szczegółowe czynności konserwacyjne czy opis ewentualnych problemów jakie użytkownik może napotkać podczas korzystania z zestawu filtracyjnego można znaleźć w naszym „Przewodniku konserwacji i użytkowania basenu”.
Średni miesięczny czy roczny koszt utrzymania basenu jest trudny do oszacowania, ponieważ zależy jest od wielu czynników takich jak wielkość basenu, częstotliwość kąpieli, korzystanie z przykryć (zimowe, letnie), używane preparaty do wody (typ i jakość) a nawet ilość deszczu w danym okresie, usytuowanie basenu no i przede wszystkim potrzeby i preferencje klienta.
Firma ABATEC istnieje od ponad 20 lat i jest jednym z największych, profesjonalnych producentów basenów drewnianych w Europie. Dzięki wysokim kwalifikacjom kadry, specjalistycznemu parkowi maszynowemu, własnemu Know-how od lat tworzymy niepowtarzalne, trwałe i bezpieczne konstrukcje, które dostarczamy do wielu krajów europejskich jak Niemcy, Francja, Szwajcaria czy Włochy. Nasze baseny są przygotowywane z najwyższą starannością z wysokogatunkowego, certyfikowanego surowca ze Skandynawii. Prowadzimy badania rozwojowe, współpracujemy z uczelniami i cały czas unowocześniamy oferowane modele. Wprowadzamy liczne usprawnienia i modyfikacje, aby nasze baseny były najlepsze w swojej kategorii. Najwyższej jakości surowiec, okucia ze stali nierdzewnej, antypoślizgowe schody, konstrukcje bezpieczne dla dzieci, unikatowe metody impregnacji drewna to tylko kilka przykładów zalet naszych prestiżowych produktów. Sprzedajemy pewny produkt, piękny, naturalny i bezpieczny, gotowy do użytkowania po złożeniu. Nasze baseny, w porównaniu do innych na rynku, są najwyższej jakości, łatwe w montażu, oferowane w przystępnych cenach i posiadają pełen osprzęt. Jakość broni się sama.